I čtvrtý únosce skončil v rukou policistů

Severomoravští policisté zadrželi posledního ze čtveřice mužů, kteří mají na svědomí únos pražského podnikatele a jeho tříleté dcery. Hledaný osmadvacetiletý Roman Dziwisz se ukrýval na Jesenicku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Dziwisz | Foto: Policie ČR

"Hledaný muž byl severomoravskými policisty zajištěn a byl předán pražským kolegům," uvedla bez bližších podrobností mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková.

Únosci v přestrojení za policisty minulou středu zastavili auto, ve kterém podnikatel s dcerkou jeli, a předstírali kontrolu dokladů. Oba pak naložili do vozidla a odvezli na Tachovsko. Otce následně pustili, aby sehnal pětimilionové výkupné. Po předání peněz je propustili.

Motivem únosu by podle policie mohlo být vyřizování účtů mezi pražskými podnikateli. Poškozený byl totiž dříve obchodním partnerem jednoho z pachatelů.

Trojice pachatelů, kterou kriminalisté zadrželi už v minulých dnech, je obviněna z vydírání, loupeže a zbavení osobní svobody. Všichni jsou ve vazbě a hrozí jim až 12 let vězení.

Policie tvrdí, že proti nim má dostatek důkazů. Našla u nich přes polovinu výkupného a podle vyšetřovatele Pavla Oswalda proti zadrženým svědčí i řada dalších věcí. "Při domovních prohlídkách se zajistily části uniforem, zajistili jsme věci, které pocházejí z majetku poškozeného."

Milan Kopp, Marika Táborská, František Tichý, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme