Kajínkův případ prověří na Rychetského žádost Nejvyšší soud

Kauzou doživotně odsouzeného Jiřího Kajínka se bude zabývat Nejvyšší soud. Rozhodl o tom odstupující ministr spravedlnosti Pavel Rychetský. Vedla ho k tomu právní zásada rozhodovat při pochybnostech ve prospěch obžalovaného.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle mluvčí Nejvyššího soudu Dity Válkové je několik variant, jak může soud v takovém případě rozhodnout. Buď bude stížnost zamítnuta, nebo budou dosavadní rozhodnutí zrušena a bude přikázáno nové projednání celého případu a nebo Nejvyšší soud pouze konstatuje, že byl porušen zákon.

Pavel Rychetský si nemyslí, že by byl Jiří Kajínek nevinen. Na Nejvyšší soud se ale obrátil především kvůli pochybnostem, které případ provázejí. Jde o to, že Kajínek byl odsouzen za nájemnou vraždu, ale ten, kdo ho najal, nebyl odsouzen za návod k vraždě. Pochybnosti vzbuzuje i fakt, že Kajínek měl v jednu chvíli vraždit dvě osoby a třetí zranit a ještě zároveň vyměňovat zásobníky. Poslední pochybností je, že dva rozhodující svědci byli v té době ve vyšetřovací vazbě pro jiné trestné činy.

Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme