Vyšetřování Čapího hnízda se má podruhé protáhnout. ‚Nebude ukončeno do konce roku,‘ říkají státní zástupci

Vyšetřovatelé kauzy Čapí hnízdo nejspíš požádají dozorujícího státního zástupce o další prodloužení lhůty pro ukončení vyšetřování. To proto navzdory očekávání neskončí do konce letošního roku. Informoval o tom týdeník Euro.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Farma Čapí hnízdo | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Vyšetřování případu, ve kterém je mimo jiné obviněn premiér Andrej Babiš i jeho syn z dotačního podvodu a poškození finančních zájmů Evropské unie, se protahuje zejména kvůli zdlouhavému posouzení zdravotního stavu Andreje Babiše mladšího. 

„S ohledem na to, jaké úkony probíhají, lze předpokládat, že vyšetřování nebude ukončeno do konce roku. Patrně dojde k jeho prodloužení,” uvedl pro týdeník Euro mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Závěrečný verdikt o tom, jestli se případ dostane před soud, tak padne až příští rok.

10 důkazů kauzy Čapí hnízdo: Babišovy e-maily, dohled na staveništi, report banky i platba za akcie

Číst článek

Premiérův syn žije ve švýcarské Ženevě, vyšetřovatelé proto musí Švýcarsko požádat o spolupráci. Zatím se ale neví, zda Andreje Babiše mladšího vyšetří odborník z Česka, nebo švýcarský znalec. Pražské krajské policejní ředitelství na navázání spolupráce se zahraničím stále čeká.

Případ Babiše mladšího na Krymu

Jméno premiérova syna se začalo v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo intenzivně skloňovat přibližně před dvěma týdny. A to zejména kvůli reportáži Seznam Zprávy. V té Babiš mladší nařkl pracovníka svého otce, že ho odvezl kvůli kauze Čapí hnízdo na Krym anektovaný Ruskem. Současný premiér prý chtěl, aby kvůli případu, v němž oba čelí obvinění z dotačního podvodu, opustil Česko.

Na Krym ho odvezl podnikatel a zaměstnanec Agrofertu Petr Protopopov, který ale odmítl, že by šlo o únos. „Nikdy jsem ho nenutil proti jeho vůli, nikdy jsem mu nic špatného neudělal,“ uvedl Protopopov v rozhovoru pro Právo.

Zmizelý syn, lež. Nedobrovolné držení, lež, hájil se premiér Babiš před poslanci

Číst článek

Z Česka ho prý odvezl kvůli mediálnímu tlaku, který se rozpoutal po trestním oznámení na Babiše mladšího v kauze Čapí hnízdo. Babiš mladší v reportáži mimo jiné řekl, že má z Protopopova strach.

Babiš ale později synova vyjádření odmítl, také podle něj o únos nešlo. Trpí prý schizofrenií, musí se léčit a být pod dohledem.

Babiš mladší pak v reakci na to uvedl, že jeho otec lže. Předseda vlády ho poté navštívil v Ženevě, na svém facebookovém profilu následně uvedl, že syn a jeho matka už pochopili, jak je novináři zneužili.

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme