Koncert extremistů ve Velkém Beranově ukončila policie

Na sedm desítek pravicových extremistů se včera večer sešlo na koncertu ve Velkém Beranově u Jihlavy. Krátce po třiadvacáté hodině ale musela hudební produkci předčasně ukončit policie. V písních se totiž objevovaly závadné texty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skinheads | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Akce se konala v restauraci v místní části Nové Domky. Průběh koncertu, který byl prezentován jako soukromá oslava, hlídala asi stovka policistů, včetně odborníků na extremismus.

Po pěti hodinách trvání koncertu policisté zjistili, že písně mají nepřípustné texty. Akci proto ukončili a účastníci se dobrovolně rozešli.

Devět osob policie předvedla na oddělení kvůli podezření ze spáchání trestného činu a jednoho opilého člověka, který se pohyboval na silnici a ohrožoval bezpečnost provozu, odvezla na jihlavskou záchytku.

Pravicoví extremisté letos zamířili na Jihlavsko už 29. března. Na jihlavském hřbitově chtěli uctít památku padlých německých vojáků druhé světové války. Na akci dorazilo 150 extremistů a podobný počet antifašistů. Řečníka policisté zadrželi, jinak větší incidenty nezaznamenali. Akci monitoroval policejní vrtulník, bylo připraveno vodní dělo i zásahová jednotka.

Martin Hromádka, Irena Šarounová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme