Policie vyšetřuje podezřelou smrt pacientky zlínské nemocnice. Další člověk je ve vážném stavu

Policie vyšetřuje úmrtí ženy v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. Policisté se od pondělí zabývají trestním oznámením na neznámého pachatele, které podali rodinní příslušníci starší ženy, jež zemřela ve zlínské nemocnici 21. března po lékařském vyšetření, uvedla v pátek v tiskové zprávě mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podezřelé úmrtí vyšetřuje policie. Na snímku je nemocnice, v níž k němu mělo dojít. | Foto: Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně

„Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti a zjišťují veškeré informace, které se k tomuto případu vztahují a které s ním souvisí. Budou zejména zkoumat, zda se na úmrtí ženy podílela další osoba,“ uvedla Kozumplíková.

Kriminalisté nařídili soudní pitvu. „Mimo jiné úkony trestního řízení budou žádat vyhotovení dalších odborných vyjádření, které jsou v tomto případě nezbytné,“ uvedla Kozumplíková. Další pacient je podle informací Radiožurnálu po stejném zákroku ve vážném stavu. 

Informaci v pátek potvrdil také mluvčí nemocnice Egon Havrlant. „Policie nás kontaktovala na základě trestního oznámení, předali jsme jí požadované informace a dokumenty, podrobnosti ale vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nemůžeme sdělit,“ uvedl Havrlant.

Podle ředitele nemocnice je jednou z vyšetřovacích verzí záměna sterilní látky za louh, uvedla na twitteru Česká televize.

pes, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme