Krajská správa jihočeské policie prověřuje vyšetřování vraždy pětiletého Honzíka

Inspekce ministra vnitra se zatím nebude zabývat možným pochybením policie v případu zavražděného Honzíka Rokose. Podle mluvčí inspekce Martiny Lídlové šetří tento orgán jen trestné činy strážců zákona. Kauzu tak převzala jihočeská krajská policejní správa, která prověřuje postup podřízeného táborského okresního ředitelství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vstup zakázán | Foto: Jan Rosenauer

Jihočeská krajská policejní správa zajistila veškeré podklady, aby prověřila možné selhání táborských strážců zákona při několikaměsíčním neúspěšném pátrání po zavražděném Honzíku Rokosovi. Radiožurnálu to řekl mluvčí správy Jaroslav Beran. Inspekce ministra vnitra ani policejní prezídium nechtějí celou záležitost komentovat, do jejich kompetence prý zatím nespadá.

Ze závažných chyb viní policii nejen chlapcův otec Roman Rokos, ale i představitelé nadace Naše dítě a Fondu ohrožených dětí. Podle nich měli vyšetřovatelé zveřejnit nejen Honzíkovi fotografie, ale i podobizny jeho matky a jejího druha, kteří pětiletého chlapce unesli.

Podle mluvčího jihočeské správy Jaroslava Berana k systémovému selhání nedošlo, policie prý postupovala podle předpisů. Pochybení jednotlivců ale Beran nevyloučil.

"K roli policie v tomto případě a k podezření z nějakého selhání nebudu uvádět zatím žádné podrobnosti, protože celý případ si převzala kontrolní skupina krajské správy České Budějovice. A ta v co nekratší lhůtě vydá nějaké stanovisko, o kterém budeme informovat,"slíbil Beran.

Otec zavražděného Roman Rokos je přesvědčený, že policie pátrání po jeho synovi od začátku zlehčovala. Rokos po synovi a jeho matce pátral na vlastní pěst a marně upozorňoval polici, že dítěti hrozí vážné nebezpečí.

Ústecký soud dnes poslal do vazby matku zavražděného pětiletého chlapce a jejího přítele. Podle kriminalistů matka syna zabila. Poté se těla chtěla zbavit na odlehlém místě na Mostecku. Tam ale mrtvého hocha i oba obviněné zadrželi městští strážníci. Hocha údajně zabila jeho matka Antonie Stašková už 9. prosince, s přítelem pak hledali vhodné místo, kde by se mrtvoly zbavili. Jan Rokos, kterého soud svěřil do péče otce, byl od srpna s matkou Antonií Staškovou a jejím druhem na neznámém místě.

Více se dočtete ZDE.

Milan Kopp, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme