Kruhový objezd u Poděbrad zalila nafta

U Poděbrad se převrátila cisterna s tisíci litry nafty - až 19 tisíc litrů jí podle prvních odhadů vyteklo na silnici a do okolních příkopů. Celý kruhový objezd Vrčení musel být uzavřen. Jeden jízdní pruh ve směru do Prahy policie asi po sedmi hodinách zprůjezdnila, uzavírka zbývajících pruhů potrvá až do úplného vyčištění vozovky od rozlité nafty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

havarovaná cisterna | Foto: Česká televize

Podle operačního důstojníka nymburských hasičů Jaroslava Dobiáše cisterna přepravovala více jak 30 tisíc litrů nafty. "Ta cisterna se na tom kruhovém objezdu, který je z výjezdu z dálnice a je to pokračování na E-11, na Hradec, tak ta cisterna se tam položila na bok a vytéká z ní nafta."

Na místě havárie zasahovaly čtyři hasičské jednotky z Nymburka, Poděbrad a Kolína. Hasiči nasadili norné stěny přímo na silnici, ale i na potoce v blízkosti. Spolu se specializovanou firmou pak začali postupně čistit a likvidovat znečištěné sorbenty v okolí havárie. Podle velitele zásahu hasičů Jiřího Zimy se včasným zásahem podařilo zabránit mnohem větším ekologickým škodám. Místní obyvatelé i ekologové se však obávají, že nafta znečistí podzemní vody a ohrozí studně v okolí.

Lenka Rákosová, Jaroslav Hausdor, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme