Kvůli korupci ve fotbalové lize padla další obvinění

Případ korupční aféry ve fotbalové lize nabírá na obrátkách. Z braní úplatku byl obviněn další prvoligový sudí - tentokrát Václav Zejda. Už podruhé policie z podplácení obvinila sportovního ředitele 1. FC Synot Jaroslava Hastíka. Ten vzápětí až do vyřešení celého případu odstoupil ze své funkce v klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Hastík | Foto: Lukáš Machalínek

Rozhodčí Zejda údajně přijal úplatek ve výši 120 tisíc korun za ovlivnění výsledku prvoligového utkání mezi Blšany a Synotem, ve kterém loni 22. listopadu zvítězil hostující tým 3:1.

Ve vysílání Radiožurnálu to naznačila komisařka Útvaru pro odhalování korupce a závažné finanční kriminality Jana Moravcová.

"Na základě důkazů jsme zahájili dvě trestní stíhání a během dne došlo k dvěma obviněním. Není to v souvislosti s utkáním proti Spartě; důkazy máme, jsou přesvědčivé. Výsledky veškerých těchto šetření jsou pod dozorem státního zástupce, a ve všech případech tak byl dostatečně odůvodněn závěr, že se jedná o trestný čin."

Sportovní ředitel Synotu Hastík byl poprvé zatčen a následně obviněn z korupce v závěru minulého týdne, a to společně s rozhodčím Stanislavem Hruškou. Podle policie u sebe měli 175 tisíc korun, které měly sloužit jako úplatek za ovlivnění výsledku mezi Synotem a Spartou.

Představitelé uherskohradišťského klubu ještě včera rezolutně odmítali všechna obvinění. Víkendovou policejní akci, při které byli zadrženi na Vyškovsku Hastík a ligový rozhodčí Hruška, označili za cílený útok.

Vedení Českomoravského fotbalového svazu dnes rozhodlo, že rozhodčí Hruška do konce sezony nebude nasazován na žádný zápas. Současně potvrdilo, že po sobotním utkání Baník - Sparta bude Baníku předán pohár pro ligového mistra.

"Výsledky dosažené na hřišti platí a dosud nebyl shledán žádný důvod je měnit," uvedl šéf svazu Jan Obst na odpolední tiskové konferenci.

Pokud budou případy uplácení prokázány, vyvodí podle jeho slov svazové vedení pro viníky co nejtvrdší závěry. "Pokud se uplácení prokáže, nedokážu si představit jiný trest, než vyloučení klubu z první ligy," řekl Obst večer ČTK v reakci na nová dvě obvinění.

Marika Táborská, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme