Lahev v litvínovském Chemopetrolu už nehoří

Do normálního režimu se už vrátil provoz litvínovského Chemopetrolu, kde včera začala hořet acetylenová láhev. Celý den ji hasiči kvůli nebezpečí exploze chladili vodou. Dokonce uvažovali o jejím transportu ven z areálu závodu, kde ji měli zneškodnit přivolaní pyrotechnici. Přestože původně experti odhadli vyhoření obsahu lahve do včerejší půlnoci, ještě dnes ráno probíhala uvnitř chemická reakce. I potom lahev odborníci hlídali a dokonce ji kontrolovali termovizí, aby vyloučili jakékoli nebezpečí. V současné době je už další havárie stoprocentně vyloučena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

průmysl | Foto: Jan Rosenauer

Podle zástupce ředitele mostecké policie Čestmíra Pastyříka vyšetřují příčiny nehody i policisté: "Policie tento případ zatím prošetřuje jako oznámení o trestném činu. Ve spolupráci s příslušnými odborníky Chemopetrolu zjišťujeme, zda v tomto případě došlo či nedošlo k trestnému činu. Šetříme to jako možnost spáchání trestného činu obecného ohrožení, protože jedná se o lahev, u které mohlo dojít k výbuchu, a pochopitelně v areálu chemických závodu je ta situace poněkud jiná než na jiných běžných stavbách."

Markéta Kaclová, Eva Holá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme