Lahev v litvínovském Chemopetrolu už nehoří

Do normálního režimu se už vrátil provoz litvínovského Chemopetrolu, kde včera začala hořet acetylenová láhev. Celý den ji hasiči kvůli nebezpečí exploze chladili vodou. Dokonce uvažovali o jejím transportu ven z areálu závodu, kde ji měli zneškodnit přivolaní pyrotechnici. Přestože původně experti odhadli vyhoření obsahu lahve do včerejší půlnoci, ještě dnes ráno probíhala uvnitř chemická reakce. I potom lahev odborníci hlídali a dokonce ji kontrolovali termovizí, aby vyloučili jakékoli nebezpečí. V současné době je už další havárie stoprocentně vyloučena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

průmysl | Foto: Jan Rosenauer

Podle zástupce ředitele mostecké policie Čestmíra Pastyříka vyšetřují příčiny nehody i policisté: "Policie tento případ zatím prošetřuje jako oznámení o trestném činu. Ve spolupráci s příslušnými odborníky Chemopetrolu zjišťujeme, zda v tomto případě došlo či nedošlo k trestnému činu. Šetříme to jako možnost spáchání trestného činu obecného ohrožení, protože jedná se o lahev, u které mohlo dojít k výbuchu, a pochopitelně v areálu chemických závodu je ta situace poněkud jiná než na jiných běžných stavbách."

Markéta Kaclová, Eva Holá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme