Lázně Velké Losiny mají problémy

Perspektivy známých Lázní ve Velkých Losinách na Šumpersku jsou nejasné. Jedenáct let stará smlouva o pronájmu tohoto areálu je údajně neplatná. Tvrdí to právníci majitele objektu, kterým je Česká pojišťovna. Stát v roce 1991 převedl na tehdy ještě státní pojišťovnu tamní lázeňské nemovitosti a pozemky a pověřil ji, aby rozšířila kapacitu Velkých Losin. Jejich provoz měl zajistit tehdy zřízený podnik Státní léčebné lázně, se kterým pojišťovna uzavřela smlouvy o pronájmu. Ty ale dnes už podle názoru České pojišťovny neplatí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lázně | Foto: Markéta Kaclová

Proč, na to jsme se zeptali ředitele komunikace této firmy Richarda Kapsy. "Zde je vysvětlení vyplývající ze zákona. Konkrétně je to zákon 92/1991 Sbírky, který řešil převod majetku státu na jiné osoby a zejména pak při jeho novele, která byla provedena v roce 1993. A když to řeknu laicky, ty smlouvy, které uzavřel státní podnik před datem své privatizace, končí svou platnost ke dni privatizace."

Přehrát

00:00 / 00:00

Richard Kapsa o smlouvě

Pojišťovna provozovatele lázní vyzvala, aby jí objekt zítra předal. Ředitelka lázní ve Velkých Losinách Alena Ďurišová se ale obává, že pojišťovna by nebyla schopna zajistit lázeňský provoz a služby klientům tak , jak jsou nasmlouvány na řadu měsíců dopředu. K provozování lázní nemá podle ní patřičná oprávnění. "My máme sezónu v plném proudu a jsme vázáni smluvními vztahy se zdravotními pojišťovnami. Kapacita lázní je v této době stále naplněna na 90 procent."

Podle Richarda Kapsy je ale pojišťovna připravena provoz lázní zajistit. Zástupci všech zainteresovaných stran mají zítra řešit spor přímo na místě. Vedení lázní chce například navrhnout pojišťovně výhodnější podmínky nájemní smlouvy.

Markéta Kaclová, Pavla Dluhoschová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme