Malé obce se školami získají dotace na tělocvičny a hřiště. Ministerstvo rozdá až 100 milionů

Malé obce do 3000 obyvatel, které mají školu, mohou získat dotaci na tělocvičnu nebo sportovní hřiště. Žádosti mohou podávat na ministerstvo pro místní rozvoj. Podmínkou je, že nové sportoviště musí škola využívat pro hodiny tělesné výchovy. Pokud bude k dispozici i ostatním lidem, musí být zdarma.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karla Šlechtová | Foto: Filip Jandourek

Obce mohou získat od půl milionu do pěti milionů korun, dotace pokryje 70 procent nákladů. Ministryně za hnutí ANO Karla Šlechtová ale zdůraznila, že podmínkou je, aby se do přípravy projektu zapojily i děti.

„To znamená, že obec se školou musí zapojit děti, aby se jich zeptali, jak si představují, jak má vypadat hřiště. Dodávají nám třeba výkresy dětí, měl by tu být konsenzus s dětmi. My chceme, aby v tom byly děti, obec i škola," říká ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Žádosti mohou obce podávat na ministerstvo pro místní rozvoj od 19. června do 18. srpna.

Na dotační program má ministerstvo připraveno 100 milionů korun. Peníze zbyly z nevyčerpaného dotačního titulu na podporu cestovního ruchu. Nesouvisí s pozastavenými dotacemi pro sport z ministerstva školství a tělovýchovy.

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme