Meteorologové varují před náledím. Výstraha platí hlavně pro území Čech

Po vydatném sněžení na konci minulého týdne a dnešní oblevě varují meteorologové před ledovkou. Večer se ochladí, což může způsobit komplikace v dopravě či zvýšit riziko zranění na zledovatělých chodnících. Výstrahu před náledím vydali meteorologové pro deset krajů, zejména pro ty na území Čech. Platí ode dneška od 18 hodin do zítřejších 9 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náledí, led, sníh (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Výstraha platí konkrétně pro Jihočeský kraj, Karlovarský kraj, Vysočinu, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Prahu, Středočeský kraj a Ústecký kraj.

Na Moravě a ve Slezsku bude podle meteorologů zesilovat vítr, a proto by tam teploty měly klesat o něco méně. V dalších dnech by se však výstraha mohla rozšířit i tam.

„Další noci budou spíš chladnější než noc na úterý, a proto bude pravděpodobné, že se náledí bude vytvářet i na ostatním území, tedy i na Moravě a ve Slezsku, kde výstraha prozatím neplatí,“ uvedl Pavel Borovička z Českého hydrometeorologického ústavu.

Meteorologové počítají s tím, že výstrahu budou v průběhu dalších dnů upřesňovat.

Jana Zemanová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme