Oprava na Florenci přeruší o víkendu provoz linky metra C v centru Prahy

Kvůli opravě stropní desky ve stanici metra Florenc bude opět v sobotu a neděli v Praze dočasně přerušen provoz linky metra C v úseku Hlavní nádraží – Vltavská. Oznámil to na svém webu Dopravní podnik hlavního města Prahy. Zavedena bude náhradní tramvajová doprava. Oprava desky omezí provoz metra v tomto úseku také o několika dalších víkendech v letošním roce.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské metro, ilustrační foto

Oprava stropní desky na Florenci si podle dopravního podniku vyžádá celkem 26 víkendových výluk linky C | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Metro mezi Hlavním nádražím a Vltavskou nepojede od sobotního zahájení provozu ve 4.30 až do nedělního ukončení provozu ve 23.59. Náhradní tramvajová doprava bude na linkách XC a 36.

Spoje XC pojedou na trase od Hlavního nádraží, z nově zřízené zastávky v Opletalově ulici, přes Masarykovo nádraží, Bílou labuť, zastávku Vltavská na předmostí Hlávkova mostu a Strossmayerovo náměstí na Výstaviště.

Svobodovy židle, pikantní doprava. Jak se zrodil nový šéf Prahy

Číst článek

Linka 36 bude mít trasu mezi Zvonařkou a Sídlištěm Ďáblice přes Karlovo náměstí, Václavské náměstí, Masarykovo nádraží, Vltavskou, Výstaviště a Ládví.

Zároveň bude upravena trasa linky číslo 23. Ve směru od Královky ze zastávky Čechův most bude odkloněna přes zastávky Dlouhá třída a Náměstí Republiky do zastávky Bílá labuť.

Stanice Florenc slouží k přestupu mezi linkami metra C a B. Kvůli výluce tak budou muset cestující při přestupování využít stanice linky B Náměstí Republiky a linky C Hlavní nádraží, nebo Vltavská, mezi kterými pojedou tramvají.

Na změnu budou cestující upozorňovat informační tabule, hlášení v metru nebo také pracovníci dopravního podniku v reflexních vestách. Podrobnější informace jsou na webu dopravního podniku.

Oprava stropní desky na Florenci si podle dopravního podniku vyžádá celkem 26 víkendových výluk linky C v úseku Hlavní nádraží – Vltavská. Opravu desky, která má plochu zhruba 4000 metrů čtverečních a rozkládá se pod křižovatkou ulic Křižíkova a Ke Štvanici, zahájil podnik už loni na jaře. Nosníky a desku je podle podniku potřeba vyměnit kvůli korozi.

Dočasné přerušení provozu metra: Hlavní nádraží - Vltavská | Zdroj: DPP

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme