Návštěva ,čestného souseda‘. Zeman míří do Maďarska, setká se s prezidentem i podnikateli

Prezident Miloš Zeman v úterý odpoledne zamíří na třídenní návštěvu Maďarska. Ve středu se v zemi, kterou označuje za „čestného souseda“, setká s maďarským prezidentem, premiérem i předsedou parlamentu. V úterý má hlava státu na programu setkání se zástupci podnikatelů. Zemana jich do Maďarska doprovodí tři desítky.

Praha/Budapešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman se vypraví na návštěvu Maďarska (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Zeman po loňských prezidentských volbách řekl, že by chtěl během svého druhého mandátu navštívit všechny sousední státy a „čestného souseda“ Maďarsko. V Bratislavě, Varšavě a Berlíně byl již loni, do Vídně zavítal v letos v dubnu, a návštěva Budapešti je tak poslední na seznamu.

Zeman jednal s Orbánem o jaderné energetice a omluvil se za změnu velvyslanectví v Budapešti

Číst článek

Kromě setkání s prezidentem Jánosem Áderem, premiérem Viktorem Orbánem a předsedou parlamentu Lászlóem Kövérem, které má na programu ve středu, hodlá Zeman ve čtvrtek navštívit také jadernou elektrárnu Paks, která stojí u Dunaje, zhruba sto kilometrů jižně od Budapešti. Tam ho doprovodí i část podnikatelské delegace, v níž je řada zástupců energetických firem.

Spolupráce v jaderné energetice byla jedním z hlavních témat jednání českého prezidenta a maďarského premiéra i při Orbánově návštěvě v Praze loni v listopadu.

Prezidenta do Maďarska doprovodí i jeho manželka Ivana Zemanová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme