Ministr Špidla navrhuje snížení platů ústavních činitelů

Ústavní činitelé by v budoucnu mohli mít nižší platy. Návrh na změnu jejich výpočtu, který připravil ministr práce a sociálních věcí Vladimír Špidla, se pokouší řešit situaci vzniklou rychlejším vývojem mezd ústavních činitelů v porovnání s vývojem v rozpočtové sféře. Poslanec ODS Marek Benda návrh považuje za čirý populismus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl náměstek ministra Petr Šimerka, v současné době se při výpočtu platů ústavních činitelů vychází z nejvyššího platového tarifu úředníků ministerstev násobeného dvěma. Ministr Špidla navrhuje, aby se platy ústavních činitelů počítaly z platů v rozpočtové, tedy nepodnikatelské, sféře. Návrh je takový proto, že podle ministra současný vývoj platů ústavních činitelů jde poněkud rychleji, než vývoj platů v rozpočtové sféře, dodal Petr Šimerka.

Poslanec ODS Marek Benda ale považuje tento návrh za čirý populismus. Tvrdí, že je pokusem zakrýt skutečnost, že dramaticky stoupají platy nejvyšších státních úředníků, na které není vidět, a lze to sledovat jenom na platech ústavních činitelů. Domnívá se, že jde o velmi nešťastnou cestu a že je to spíše pokus dramaticky přidat vysokým státním úředníkům tak, aby to nebylo vidět na platech ústavních činitelů.

Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme