V rodinném domě v Mostkovicích vybuchl plyn. Jeden člověk zemřel, dva jsou zranění

V Mostkovicích na Prostějovsku vybuchl v sobotu po poledni plyn v rodinném domě. Jeden člověk zemřel, dva zraněné lidi převezli záchranáři do nemocnice. Sutiny domu prohledal kynolog se psem, poškozeno je i několik domů v okolí. Z důvodu bezpečnosti byli evakuováni obyvatelé čtyř ulic, jde o zhruba dvacítku domů, řekla mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková.

Prostějov (Aktualizováno: 10:40 23. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči pravděpodobně poškozený dům strhnou | Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Dva lidi záchranáři převezli do nemocnice. Podle mluvčího záchranné služby Olomouckého kraje Pavla Lampy ale nemají vážná zranění.

Hasiči odklízí sutiny po výbuchu v Mostkovicích. Poškozený dům bude nutné podle statika strhnout

Číst článek

„Dvě byly zraněné osoby z okolí, které se nenacházely přímo v domě. Jejich rozsah zranění byl lehký až středně závažný. Oba zranění byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportováni na traumatologickou ambulanci nemocnice Prostějov,“ popsal pro Radiožurnál Lampa.

Další osoba byla nalezena v domě v místě výbuchu, její stav byl však neslučitelný se životem.

„Aktuálně je potvrzeno, že kynologové pod sutinami nenašli nikoho dalšího. Na místě pracovali čtyři kynologové a tři psi. Statik aktuálně prochází domy, do těch, které nejsou poškozené, se jejich obyvatelé mohou pomalu vracet,“ uvedla krajských hasičů Vladimíra Hacsiková.

Neobyvatelné okolní domy

Čtyři domy včetně objektu, který zničila exploze, označil podle ní statik za neobyvatelné. Pro jejich obyvatele proto bude nutné zajistit náhradní ubytování. „Hasiči jsou stále na místě, provizorně plachtami zakrývají poškozené střechy,“ uvedla Hacsiková.

Počet poškozených domů neupřesnila. Exploze u některých z nich rozbila okna a poničila střešní krytinu. Ulice Na Valše, kde se tragédie stala, zůstává uzavřena.

Policisté přijali zprávu o výbuchu na tísňové lince krátce po 12.00. Podle krajské policejní mluvčí Marie Šafářové byla na místo vyslána výjezdová skupina služby kriminální policie a kriminalistický technik.

„Nyní místo výbuchu ohledávají, provádějí dokumentaci. Příčina výbuchu je předmětem dalšího šetření. Ohledávání zřejmě bude pokračovat i zítra (v neděli). Způsobená škoda zatím nebyla vyčíslena, ale pravděpodobně bude vysoká,“ řekla  Šafářová.

Na místě pracuje také psycholog, k odklízení sutin byli přivoláni hasiči se speciální technikou z Hlučína na Opavsku. Zásah bude podle Hacsikové ukončen se setměním, jeho pokračování je naplánováno na nedělní ráno. Přes noc budou místo výbuchu a jeho okolí střežit policisté.

sir, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme