Motiv přepadení ostravské čerpací stanice stále neznámý

Vyšetřovatelé stále nevědí, proč se sedmadvacetiletý policista pokusil v noci na včerejšek přepadnout karvinskou čerpací stanici. Zástupce ředitele inspekce ministerstva vnitra Jiří Zábrodský ale řekl, že jedním z motivů mohly být chybějící peníze za pokutové bloky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pistole | Foto: Jan Rosenauer

"Jedna z prvotních verzí, že dlužil nějaký peníze za pokutové bloky, které vydal a neměl za to peníze. To je jedna z verzí, já opravdu nemám ánunk, proč to udělal. Policista dostane pokutové bloky třeba v hodnotě 10 tisíc. Ty vydá občanům a těch deset tisíc pak musí vrátit. A jestli mu tam chybělo v blocích 5,7, 10 tisíc to nevíme, on je mrtvý, a my teďka nevíme, jestli ty peníze někde má nebo nemá. To je na dlouhé šetření, na co ty peníze potřeboval, jestli někomu dlužil, jestli ho někdo vydíral, to jsou všechno domněnky."

U čerpací stanice byli ve stejnou chvíli dva členové policejní hlídky. Jeden seděl u stolku a pil kávu, druhý se nacházel na toaletě. Pachatel, který byl v civilu, namířil na sedícího policistu služební zbraň, a křikem se dožadoval peněz. V tu chvíli se ale objevil druhý člen policejní hlídky. Policie tvrdí, že několikrát vyzval muže, ať odhodí zbraň. Ten na to nereagoval, takže jej policista zastřelil. Zábrodský tvrdí, že členové hlídky mrtvého policistu vůbec neznali.

Markéta Kaclová, Tomáš Piňos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme