Motoristy i chodce ohrožuje ledovka

I samotné sypače mají problémy s jízdou po ledu, který v ranních hodinách vznikl v Jihočeském, Západočeském, Východočeském a Středočeském kraji. Silničáři proto vyzývají řidiče, aby vyjížděli jen v nejnutnějších případech a cesty raději odložili. Opatrní by měli být i chodci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Jsme tady jak v ledovém království,“ uvedl ředitel příbramské údržby Luboš Krejčí. Od 05:30 prší a na zemi voda mrzne. Kdo nemusí vyjet, ať cestu raději odloží, doporučil Krejčí řidičům. Nejhorší je situace na silnicích třetího pořadí, kam se silničáři zatím nedostanou, protože ošetřují silnice prvních a druhých tříd.

V Budějovickém kraji jsou podle dostupných informací nejnebezpečnějšími místy kopec Podsrp na Strakonicku, úsek silnice E-55 u Netřebic na Českokrumlovsku a úsek silnice I/39 u Nové Pece na Prachaticku. V důsledku náledí jsou zcela nesjízdné vozovky na hraničních přechodech s Rakouskem Slavonice - Fratres, Nová Bystřice - Grametten a Dolní Dvořiště - Wullowitz a na přechodu s Německem Strážný - Philippsreut. Na tyto přechody nedokázaly dojet sypací vozy silničářů.

Kalamitní stav vyhlásili dnes v 07:00 silničáři na Pelhřimovsku. Silničáři se za využití veškeré techniky snaží udržet provoz na hlavních tazích, které udržují chemicky, inertní posyp se totiž okamžitě obalí ledem. Stejná situace je na Jihlavsku, Havlíčkobrodsku i Žďársku a na velkoberanovském úseku dálnice D1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme