Na Kladensku začalo druhé kolo doplňovacích senátních voleb

Na Kladensku začalo druhé kolo doplňovacích voleb do Senátu. Tamní obyvatelé vybírají nového senátora, který obsadí uvolněné místo po zesnulém Jiřím Dienstbierovi starším. Voliči mohou dát hlas novému místopředsedovi ČSSD Jiřímu Dienstbierovi mladšímu, nebo kladenskému primátorovi Danu Jiránkovi z ODS, kteří postoupili z prvního kola.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby do Senátu

Volby do Senátu | Foto: Tomáš Adamec

Doplňovací senátní volby se týkají jižní části kladenského okresu a také severní části okresu Praha-západ. Právě odtud byla hlášena první komplikace. V obci Okoř ve dvě hodiny odpoledne neotevřeli volební místnost.

Jak z místa informoval reportér Radiožurnálu Pavel Pavlas, do obce totiž nedorazili na 14 hodinu dva členové volební komise delegované politickými stranami. Kvůli dopravní zácpě přijeli asi o čtvrt hodiny později. O stejnou dobu bude proto tato volební místnost déle otevřena.

Na situaci to podle reportéra pravděpodobně nic nezmění, protože zatím nedorazil ani jeden ze 72 oprávněných voličů. V Okoři přitom minulý týden byla nejvyšší volební účast v okrese Praha-západ.

Volební místnosti se uzavřou dnes ve 22 hodin a zítra se bude volit od osmi do čtrnácti hodin.

Nově zvolený senátor bude v horní komoře parlamentu působit do podzimu roku 2014.

Katarína Brezovská, Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme