Náledí znovu udeřilo

Zima o sobě opět dávala vědět i na Štědrý den. Řidičům a silničářům v karlovarském kraji přidělával starosti déšť a namrzající vozovky. Na severu Moravy zase trápila řidiče sněhová nadílka. Jen během noci napadalo v Moravskoslezském kraji až 10 centimetrů nového sněhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči zasahují na silnici | Foto: Ivan Babej

Namrzající déšť a náledí - tak to vypadá na západě Čech. Nejhorší situace je na Sokolovsku, Chebsku a Tachovsku. Silničáři sice vozovky chemicky ošetřili, ale i tak doporučují řidičům, aby jezdili maximálně opatrně.

S mrznoucími nebo smíšenými srážkami se šoféři setkají také na Klatovsku. V Krkonoších jsou silnice většinou holé a vymrzlé, ale ve vyšších polohách leží na vozovkách uježděná vrstva sněhu. Ve vyšších polohách Orlických hor se tvoří sněhové jazyky.

Podle silničářů jsou na severu Moravy vozovky prohrnuté a po chemickém posypu převážně mokré. Jen na některých místech se drží zbytky rozbředlého sněhu.

Na jihu Moravy je většina silnic mokrá, ale bez sněhové pokrývky. Uježděný sníh je ve vyšších polohách v Moravském krasu na Brněnsku, Blanensku a Tišnovsku.

Silnice opět namrzají na Karlovarsku. Silničáři se bojí, aby se neopakovala situace ze včerejška, kdy se západ Čech proměnil doslova v ledové království. Ledová krusta totiž obalila větve stromů, které se poté lámaly a padaly na silnice.

Jak Českému rozhlasu potvrdil dispečer sokolovské Správy a údržby silnic František Hanzlíček, zatím jsou vozovky sjízdné. Zdůraznil, že zásluhu na tom má jejich posolení. Ve vyšších polohách sněžilo. I tam se budou vozovky solit.

Podrobnější informace o aktuální dopravní situaci najdete na adrese www.zelenavlna.cz

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme