Detektivové navrhli obžalovat šest mužů z organizování homosexuální prostituce

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) ukončila vyšetřování případu Arcus a navrhla obžalovat šest osob z organizování homosexuální prostituce, mimo jiné šlo i o mladistvé chlapce. Obvinění jsou z trestných činů obchodování s lidmi, kuplířství, svádění k pohlavnímu styku a ohrožování výchovy dítěte. V úterý o tom informoval mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 10:23 5. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šestičlennou skupinu v případu s krycím názvem Arcus obvinili detektivové v listopadu 2017, kdy dva z nich vzal soudce do vazby. V současné době jsou také stíháni na svobodě. Hrozí jim až 12 let.

Detektivové z protimafiánské centrály zaznamenali účelové sňatky Češek, varují i před vlivem Číny

Číst článek

„Obviněným osobám je kladeno za vinu, že nejméně od roku 2015 měly na území hlavního města Prahy a na dalších místech České republiky (zejména na Ostravsku), ale i v zahraničí, zprostředkovávat k poskytování sexuálních služeb za úplatu muže ve věku od 18 do 25 let (zejména mladistvého vzhledu) a rovněž chlapce mladší 18 let. Z této činnosti pak měly získávat finanční prospěch,“ informoval na webu policie Ibehej.

Policisté zasahují ve státním podniku Diamo, které se angažuje v těžbě lithia

Číst článek

K nabízení mužů docházelo hlavně v nočním klubu v centru Prahy, ze kterého museli být prostituti vyplaceni. „Poté si je mohli odvést pryč z klubu, zejména do hotelů, kde mělo docházet k sexu. Část obviněných navíc měla organizovat provozování prostituce v zahraničí, konkrétně ve Švýcarsku,“ dodal Ibehej.

Podle kriminalistů mělo také docházet k „večírkům“ na různých místech – hlavně v hotelových pokojích – na které někteří z obviněných měli zajišťovat zletilé i nezletilé muže, kteří pak za úplatu poskytovali sexuální služby.

„Hlavním organizátorem této trestné činnosti je podle závěrů kriminalistů NCOZ dvaapadesátiletý občan Švýcarské konfederace, který provozuje noční klub v centru Prahy,“ řekl Ibehej s tím, že Švýcar úkoloval další osoby.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme