Návrat předsedy lidovců Jiřího Čunka do vlády stále není jistý

KDU-ČSL potřebuje o návratu svého předsedy Jiřího Čunka do vlády ještě jednat příští týden. Čunek se rozhodl odstoupit z postu vicepremiéra a ministra pro místní rozvoj poté, co nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká znovu otevřela případ jeho údajné korupce. Případ ale minulý týden definitivně skončil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čunek | Zdroj: ČTK

Jiří Čunek, případně někdo jiný - takové jsou stále možnosti, kdo by mohl zasednout do čela ministerstva pro místní rozvoj. Lidovci o návratu svého šéfa do vlády ale ještě potřebují jednat. Věc znovu projedná předsednictvo strany a potom i Celostátní výbor lidovců.

"Jiří Čunek musí jednoznačně říct, že veškeré kauzy byly jasně vysvětleny, že nejsou kostlivci ve skříni," řekla šéfka klubu lidovců Michaela Šojdrová. Jistotu také chce mít v tom, že se Jiří Čunek bude moct resortu naplno věnovat.

Jestli by se měl ale šéf KDU-ČSL do kabinetu vrátit, v tom zatím nejsou lidovci jednotní. Jasno má nicméně poslanec Jiří Carbol: "Já si myslím, že by se měl vrátit do vlády, protože je to předseda KDU-ČSL. To, proč z té vlády odešel, bylo uzavřeno a není důvod, aby se tam nemohl vrátit."

Premiér Mirek Topolánek řekl, že v případě, že lidovci Čunkův návrat podpoří, bude o něm minimálně uvažovat: "Já jsem dlouhodobě tvrdil, že pokud se Jiří Čunek očistí, tak se do vlády vrátit může."

Přímo Jiří Čunek zatím nechtěl celou věc moc komentovat. "To určitě vyřešíme někdy příští týden," řekl.

Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme