Nejprve teploty do 10 stupňů, pak se trochu oteplí. Listopad bude teplotně průměrný

Maximální teploty v příštím týdnu budou zpočátku od pěti do devíti stupňů Celsia, později se mírně oteplí asi na 12 stupňů. V závěru listopadu už průměrná minimální teplota spadne pod nulu. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu. Celkově by následující čtyři týdny měly být teplotně průměrné.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podzim (ilustrační foto) | Foto: public domain, PublicDomainPictures, Flash Alexander

V příštím týdnu se budou minimální noční teploty vzduchu pohybovat nejdříve jen kolem dvou stupňů Celsia, postupně kolem pěti stupňů. V závěru ale opět poklesnou. „Týden od 6. do 12. listopadu se jeví teplotně průměrný až slabě nadprůměrný," uvedli meteorologové.

Dlouhodobá průměrná teplota v Česku v období mezi 30. říjnem a 26. listopadem jsou čtyři stupně Celsia. „Průměrná týdenní minimální teplota vzduchu v rámci Česka bude pravděpodobně v posledním týdnu období již kolem -1 °C a průměrná týdenní maximální teplota kolem 5 °C, a tedy nejchladnější z celého období," dodali meteorologové.

Srážkové úhrny by v prvních dvou týdnech měly být deset až 15 milimetrů. Ve druhé polovině listopadu budou většinou pod deseti milimetry, tedy průměrné až slabě podprůměrné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme