Někdejší vsetínský magnát je před soudem

Bývalý boss vsetínského hokeje Roman Zubík stanul před soudem. Někdejší majitel prvoligového hokejového klubu měl spáchat podvod přesahující 150 miliónů korun. Podle státního zástupce měl vylákat půjčku z firmy, kterou ovládal a peníze nevrátil. Podnikatel skončil i za jiné ekonomické delikty ve vazbě. Nyní už čelí trestnímu stíhání na svobodě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

justice | Foto: Alena Palečková | Zdroj: AFP

Před vstupem do jednací síně Krajského soudu v Ostravě Roman Zubík novinářům řekl, že s obžalobou nesouhlasí. "Jestli jsem poškozoval sám sebe, tak to jsem jediný člověk v této republice. Uvidíme, necháme to soudu."

Naopak státní zástupce Rostislav Bajgar je přesvědčen, že Roman Zubík stanul před soudem po právu. "Podstata obžaloby je velice jednoduchá, že obžalovaný měl formou půjček vylákat finanční částku 150 miliónů korun na jedné z firem, na jejichž podnikání se účastnil."

K soudu zamíří někdejší vsetínský magnát znovu příští týden. Odstartuje totiž další proces, který má osvětlit jeho rozsáhlejší ekonomické delikty. Podle obžaloby měl nezákonnými způsoby vylákat peníze z bank, například ze zkrachovalé Union banky. Škodu státní zástupce vyčíslil na zhruba 900 miliónů korun.

Markéta Kaclová, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme