Nesnesitelná vedra, ale i vichr, přívalové deště a kroupy

Rekordní tropické teploty posledních dní zpomalily život v celé republice. Kdo může, vyhledává blahodárný stín a snaží se uniknout ostrým slunečním paprskům. Jsou ale místa, kde lidem opačné počasí způsobilo velké potíže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

osvěžení u fontány | Foto: ČTK

Záchranáři mají plné ruce práce. Při teplotách nad 30 stupňů Celsia hrozí dehydratace, která může vést až k infarktovým stavům nebo selhání ledvin. Hlavní lékař moravskoslezské krajské záchranné služby Dalibor Svrčina potvrzuje, že sanitky teď vyjíždějí mnohem častěji. Lékaři ošetřují především lidi, kteří z horka zkolabovali, nebo se zranili při koupání. Připomněl, že v tomto počasí roste i počet pokusů o sebevraždy. Zdravotní problémy mají i mnozí kardiaci.

Jsou ale místa, kde se počasí zachovalo jinak, a i to způsobilo velké potíže. Silný vichr a krupobití zasáhly včera večer jihočeskou obec Myštice na Blatensku, která leží u rybníka Labuť. Kroupy a vichr přitom ostatní vesnice i nedalekou Blatnou zcela minuly. V Myšticích ale živel rval střechy z domů i vrostlé stromy. Zasahovat museli hasiči.

Myštice nemusí být jediné. Meteorologové totiž upozorňují, že Českou republiku mohou zasáhnout silné bouřky s krupobitím a přívalovými dešti. Mohou způsobit místní zatopení. V pátek se vyskytnou bouřky místy v západní polovině Čech, jinde jen ojediněle. Občas mohou být intenzivní. V sobotu se očekávají silné bouřky místy, zejména na Moravě a ve Slezsku. Bouřky bude doprovázet také nárazový vítr o rychlosti vichřice.

Podrobnou předpověď počasí naleznete ZDE.

Milan Kopp, Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme