Nesnesitelná vedra, ale i vichr, přívalové deště a kroupy

Rekordní tropické teploty posledních dní zpomalily život v celé republice. Kdo může, vyhledává blahodárný stín a snaží se uniknout ostrým slunečním paprskům. Jsou ale místa, kde lidem opačné počasí způsobilo velké potíže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

osvěžení u fontány | Zdroj: ČTK

Záchranáři mají plné ruce práce. Při teplotách nad 30 stupňů Celsia hrozí dehydratace, která může vést až k infarktovým stavům nebo selhání ledvin. Hlavní lékař moravskoslezské krajské záchranné služby Dalibor Svrčina potvrzuje, že sanitky teď vyjíždějí mnohem častěji. Lékaři ošetřují především lidi, kteří z horka zkolabovali, nebo se zranili při koupání. Připomněl, že v tomto počasí roste i počet pokusů o sebevraždy. Zdravotní problémy mají i mnozí kardiaci.

Jsou ale místa, kde se počasí zachovalo jinak, a i to způsobilo velké potíže. Silný vichr a krupobití zasáhly včera večer jihočeskou obec Myštice na Blatensku, která leží u rybníka Labuť. Kroupy a vichr přitom ostatní vesnice i nedalekou Blatnou zcela minuly. V Myšticích ale živel rval střechy z domů i vrostlé stromy. Zasahovat museli hasiči.

Myštice nemusí být jediné. Meteorologové totiž upozorňují, že Českou republiku mohou zasáhnout silné bouřky s krupobitím a přívalovými dešti. Mohou způsobit místní zatopení. V pátek se vyskytnou bouřky místy v západní polovině Čech, jinde jen ojediněle. Občas mohou být intenzivní. V sobotu se očekávají silné bouřky místy, zejména na Moravě a ve Slezsku. Bouřky bude doprovázet také nárazový vítr o rychlosti vichřice.

Podrobnou předpověď počasí naleznete ZDE.

Milan Kopp, Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme