Novým ředitelem pražského dopravního podniku bude Křístek, rozhodla rada

Novým ředitelem Dopravního podniku hlavního města Prahy by se měl stát Milan Křístek. Ze tří kadidátů, kteří postoupili do finálového kola, ho dnes vybrala dozorčí rada podniku. Výběr musí ještě zítra potvrdit představenstvo podniku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Křístek bude novým generálním ředitelem Dopravního podniku hlavního města Prahy | Zdroj: ČTK

Milan Křístek sice postoupil do finálové nominace z 51 kandidátů, ale před jednáním dozorčí rady nebyl považovaný vysloveně za favorita. Na rozdíl od dalších dvou finalistů – bývalého ministra dopravy Radka Šmerdy a šéfa českobudějovického dopravního podniku Jaroslava Ďuriše – totiž nemá zkušenosti přímo s dopravou. V životopise pouze zmínil zálibu v železniční modelařině.

Od roku 2010 do letošního léta byl Křístek ředitelem prodeje firemním zákazníkům a prodeje služeb s přidanou hodnotou u operátora T-mobile. Pracoval také pro IBM nebo Český telecom. Na svém profilu na sociální síti uvádí, že po studiu na ČVUT pokračoval v postgraduálním studiu britské Sheffield Hallam University.

Přehrát

00:00 / 00:00

O volbě nového šéfa dopravního podniku mluvil člen dozorčí rady a odborář Jiří Čada.

Pražský primátor má na úkoly, které nového ředitele čekají, jasný názor.

„Nový generální ředitel musí pokračovat v tom, co tam bylo nastartováno, to znamená negociace a renegociace špatných smluv, jejich vypovídání nebo přesmlouvání do jiné podoby. Samozřejmě je také potřeba pokračovat v tom, aby produktivita tohoto procesu začala odpovídat světovým parametrům, a nebyli jsme nejméně efektivní dopravní podnik z celé Evropy,“ uvedl Svoboda.

Své představy o náplni práce nového ředitele sdělil i Jiří Čada, který je místopředsedou dozorčí rady dopravního podniku a také šéfem odborové organizace pražských autobusů.

„Od pana Křístka si slibujeme v první řadě uklidnění celé situace kolem dopravního podniku, pak nastavení určitých pravidel a dohod s hlavním vlastníkem dopravního podniku, to je město Praha. Dohodnout podmínky, které budou nějakým způsobem dlouhodobě nastaveny, aby fungoval jak dopravní podnik, tak i MHD v Praze ve prospěch Pražanů,“ řekl Čada.

Prozradil, že volba Křístka nebyla jednoznačná, a to ani poté, co z výběrového řízení v průběhu večera odstoupil exministr Šmerda. Řadě lidí v dozorčí radě prý vadilo právě to, že nemá Křístek zkušenosti z dopravy.

Milana Křístka má zítra ve funkci potvrdit představenstvo. Čada předpokládá, že se tak stane.

Zatím není jasné, jestli Křístek získá vedle funkce generálního ředitele i post v představenstvu dopravního podniku.

Bez ředitele je tato Dopravní podnik hlavního města Prahy od srpna, kdy představenstvo odvolalo dřívějšího šéfa Vladimíra Liche. Řízením byla dočasně pověřena bývalá ekonomická šéfka Magdalena Češková.

Martin Drtina, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme