V Česku otevírají další očkovací místa bez registrace. Zájemce přivítají centra v Brně, Ostravě i ve Zlíně

Dvě nová očkovací místa bez registrace spustí ve středu ministerstvo zdravotnictví v Brně a v Ostravě. Pro vakcínu proti koronaviru bez předchozího objednání si ale budou moct lidé přijít také ve Zlínském nebo Královéhradeckém kraji.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Očkovací místa bez registrace se ve středu otevírají hned v několika krajích | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ostravské očkovací centrum je ve Fóru Nová Karolína a otevřené bude denně od 8 do 19 hodin. Lékaři budou aplikovat jednodávkové vakcíny firmy Johnson & Johnson. Místo zajišťuje Fakultní nemocnice v Ostravě.

Česko zatím u zdravotníků neuvažuje o povinném očkování proti covidu. Vojtěch se obává odlivu lidí

Číst článek

„Přijít mohu všichni, kteří ještě naočkování nejsou a jsou starší 18 let. Musí si přinést občanský průkaz a kartu zdravotní pojišťovny. Na místě bude v jednu chvíli mezi sedmi až deseti zdravotníky. Zájemcům budou vydávat i certifikát,“ přibližuje mluvčí Iva Piskalová.

V ostravské Karolině lékaři zvládnou denně naočkovat až 800 lidí. Stejnou kapacitu bude mít i brněnské očkovací místo bez registrace v brněnském obchodním centru Olympia, které zajišťuje FN u sv. Anny. Zvaní jsou všichni starší 16 let.

„V brněnském obchodním centru Olympia budou naši zdravotníci očkovat vakcínami Pfizer, což je dvoudávková vakcína, a Johnson, což je pouze jedna dávka. Očkovat se bude každý den včetně víkendů od 10. do 20. hodiny. Doba se může časem upravit podle zájmu veřejnosti, stejně jako kapacita,“ doplňuje mluvčí Dana Lipovská.

Ačkoli je centrum primárně určené pro nové zájemce, nová centra stejně jako Chodov nevyhodí ani lidi, kteří si po 21 dnech přijdou pro druhou dávku, dodala Lipovská na dotaz Radiožurnálu.

Zlín a Jaroměř

Už ve středu se otevírají podobná očkovací centra bez registrace také v dalších krajích. Ve Zlínském kraji se otevřou očkovací místa v PSG aréně ve Zlíně a ve zdravotních střediscích v Luhačovicích a Uherském Hradišti. V Královéhradeckém kraji podobné centrum otevře poliklinika EDUMED v Jaroměři a další by mohlo být přímo v Hradci Králové.

„V Hradci Králové jsou celkem tři velké obchodní domy, zvažovali jsme u všech, jak to tam udělat. Jednáme s některými o realizaci nového zdravotnického zařízení,“ potvrdil krajský koordinátor očkování Jaroslav Malý.

Očkování bez registrace bude od čtvrtka možné i v dalším brněnském centru, v obchodním domě Bohéma ho zprovozní nezisková organizace Podané ruce. V pátek se otevře pro lidi bez objednání hned několik míst také v Plzeňském kraji - mimo jiné v Plané, v Sušici nebo ve Stodu. Přes týden budou opět pouze pro registrované a 30. července se znovu na den otevřou pro lidi bez registrace.

Od pondělí by si pak lidé pro vakcíny bez objednání mohli přijít do Nemocnice u sv. Kříže na pražském Žižkově, chystá se také otevření místa v olomouckém centru Šantovka a před pardubickou sokolovnu bude přistavený očkovací kamion. O dalších místech se uvažuje například v Ústeckém kraji. 

Očko bez registrace

Praha - Smíchov
Praha - Chodov
Praha - Hl. nádraží

21/7
Brno - Olympia
Ostrava - Karolina
Jaroměř - EDUMED
Zlín - PSG Arena
Uherské Hradiště - Medical Plus
Luhačovice - IVF

22/7
Brno - Bohéma

Příští týden
Pardubice - před sokolovnou
Olomouc - Šantovka

18:50 – 20. 07. 2021

12 71

Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme