323. Za pátek přibylo nejméně případů koronaviru za všední den od konce loňského srpna

V pátek v Česku laboratoře odhalily 323 nakažených, to je o 130 méně než minulý týden, a zároveň je to také nejméně případů za všední den od konce loňského srpna. Ukazují to data na webu ministerstva zdravotnictví. V nemocnicích se aktuálně léčí 363 lidí, ve vážném stavu jich je 58. PCR test si v pátek nechalo provést 22 889 lidí.

Praha (Aktualizováno: 9:43 5. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V pátek laboratoře provedly 22 889 PCR testů, antigenních bylo přes 125 tisíc. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V pátek zdravotníci podali 110 202 dávek vakcíny proti koronaviru, od čtvrteční půlnoci se na očkování mohou hlásit také zájemci z věkové kategorie 16 až 29 let. Zatím se jich k očkování přihlásilo přes 200 tisíc. Na twitteru o tom informovali zástupci projektu Chytrá karanténa.

V Česku je zhruba půldruhého milionu mladých, kterým je mezi 16 a 29 lety. Přes 100 tisíc z nich už vakcínu v minulosti dostalo. Buď to byli chronicky nemocní pacienti, medici nebo třeba pracovníci kritické infrastruktury.

Ti, kterým ještě nebylo 18, mají v přihlašování mírné omezení. Nemohou se registrovat u praktických lékařů, ale jen v očkovacích centrech přes centrální registrační systém. Jsou pro ně totiž určené jen vakcíny společnosti Pfizer a BioNTech, které jinde než v očkovacích centrech nedostanou.

S nižším věkem ale v Česku klesá taky zájem o vakcíny. Ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch tak v pátek na twitteru mladé vyzval, aby se na očkování přihlásili.

sir, apa, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme