Odboráři Škody Auto budou ve středu stávkovat

Odboráři v automobilce Škoda Auto zítra uspořádají výstražnou hodinovou stávku a půlhodinovou demonstraci před sídlem firmy v Mladé Boleslavi. Rozhodli se tak přitvrdit boj za své mzdové požadavky.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škoda Auto a.s.

Škoda Auto a.s. | Foto: Škoda Auto

Odboráři dnes ráno rozdávali informaci o stávce zaměstnancům u bran závodu. Jak Radiožurnálu řekl mluvčí odborů Jaromír Cvrček, každý ze zaměstnanců by ve středu neměl odpracovat jednu hodinu. "Tato situace se týká i obou pobočných závodů Vrchlabí a Kvasiny," uvedl Cvrček.

Zaměstnanci nastupující do ranní, odpolední a noční směny, nastoupí o hodinu déle. Výstražná demonstrace se uskuteční před sídlem firmy na třídě Václava Klementa od 13:45 do 14:15. "Celou situací se bude zabývat mimořádné zasedání podnikové rady a jednání obou vyjednávacích týmů by měla pokračovat," dodal mluvčí. Ještě před akcí samotnou se zástupci firmy a odborů k jednání sejdou ve 12:00 hodin.

Vyhlášení stávky je vyvrcholením odborářských tlaků na vedení firmy, aby přistoupila na jejich požadavky na růst mezd. V rámci kolektivního vyjednávání jednají obě strany o mzdách neúspěšně již několik týdnů. Zatímco firma předložila návrh na zvýšení mezd v mezích předpokládané inflace, odbory požadují růst asi o deset procent.

Minulý týden poprvé firemní tým předložil návrh, o kterém odbory byly ochotny dále jednat. Obě strany ale obsah návrhu tají. Přesto odbory v pátek vyhlásily stávkovou pohotovost a dnes časně ráno oznámily svůj úmysl stávkovat. Do konce března totiž vyprší platnost současné mzdové dohody.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme