Odsouzený lobbista Roman Janoušek nastoupil do vězení

Odsouzený lobbista Roman Janoušek dnes v souladu s výzvou soudu nastoupil do vězení. Českému rozhlasu informaci potvrdila mluvčí Vězeňské služby Hana Löffelmannová. Podnikatel si má ve vězení odpykat 4,5 roku za to, že v březnu roku 2012 srazil v Praze autem ženu a z místa nehody ujel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Janoušek, soud

Roman Janoušek, soud | Foto: Filip Jandourek

„Mohu potvrdit informaci, že odsouzený nastoupil do výkonu trestu odnětí svobody,“ uvedla Löffelmannová. Podle informací ČTK má jít o věznici v Brně, kde je i vězeňská nemocnice.

Janoušek v pátek požádal o odklad nástupu do vězení ze zdravotních důvodů. Poslední týdny a měsíce se nechal opakovaně slyšet, že mu není dobře, což má potvrzovat i lékařská zpráva z Vrchlabské nemocnice, které šéfuje bývalý senátor Vladimír Dryml.

Ani zhoršený zdravotní stav odsouzeného však ještě nemusí znamenat odklad trestu. Janouškovou žádostí se bude pražský městský soud zabývat ve středu.

Kauza Roman Janoušek | Foto: Český rozhlas

ČTK, kap, kov, Denisa Šindlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme