Opilci zbili lékaře ze záchranky

Posádka havarovaného auta v noci v Praze 5 zaútočila na lékaře z přivolané záchranné služby. Dva opilí mladíci ho zkopali a rozbili mu hlavu. Fyzicky napadli i další dva záchranáře. Opilce přeprali až hasiči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranka | Foto: Jan Rosenauer

Jak Českému rozhlasu řekl Marek Uhlíř z pražské záchranky, sanitka vyjela k autu, které nabouralo do sloupu. Lékař na místě ošetřil zraněného mladíka a odeslal ho do nemocnice. Opilí spolujezdci pak na záchranáře zaútočili.

"Dva notně urostlí pětadvacetiletí muži, kteří neměli zdaleka tak vážná zranění jako jejich kolega, začali po našem lékaři vyžadovat, aby jim hledal mobilní telefon, aby mohli zavolat manželce zraněného, že umírá, a osočili lékaře, že ho chtěl nechat umřít. Následně ho napadli fyzicky, bili ho tak dlouho, až upadl na zem a poté ho kopali do hlavy a břicha," popsal incident Marek Uhlíř.

Další dva záchranáři ze šarvátky vyvázli s pohmožděninami na různých částech těla.

Policisté incident šetří zatím jako přestupek proti občanskému soužití. "Samozřejmě ale není vyloučeno, že celá věc bude na základě výsledků znaleckých a odborných zkoumání překvalifikována na trestný čin ublížení na zdraví," sdělila Radiožurnálu Eva Miklíková z tiskového oddělení pražské policie.

Marika Táborská, David Slížek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme