Poker se má stát hazardní hrou, jeho asociace s tím nesouhlasí

Poker se má stát hazardní hrou a tím pádem se má přesunout do kasin. Počítá s tím novela loterijního zákona, se kterou ale nesouhlasí Asociace českého pokeru. Její členové se dnes v Pardubicích shodli na dalším postupu v boji proti přijetí nové normy. Předseda Asociace Milan Sláma řekl, co by zařazení pokeru mezi hazardní hry znamenalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poker | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Především by to znamenalo, že by po republice zaniklo zhruba dvě stě klubů, kde se poker hraje. Zároveň by to znamenalo, že všichni hráči, kteří by se chtěli pokeru věnovat, by museli do kasin. To paradoxně znamená, že zákon, který má regulovat hazard, by tyto lidi tlačil k tomu, aby se své zábavě věnovali v kasinu, což je pro nás nepřijatelné,“ řekl Milan Sláma.

Dodal, že se v pokeru sice hraje o peníze, ale nehraničí to s hazardem.

„Ta turnajová poloha je taková, že hráči dávají do hry vklad a oproti mínění většiny lidí to nejsou žádné desetitisícové nebo tisícové částky. Většina turnajů se odehrává se startovným v řádu stokorun,“ uvedl Milan Sláma.

Turnaj podle jeho slov probíhá tak, že jsou postupně vyřazováni ti, kteří prohráli a zůstávají jen nejlepší, kteří bodují a získávají podíl na vybrané částce, která je odměnou jejich schopností a dovedností.

Milena Dvořáková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme