VIDEO: Dvakrát porušil zákaz řízení, zastavily ho až výstřely do pneumatik. Hrozí mu šest let vězení

Policisté z dálničního oddělení v Podivíně v noci z pátku na sobotu chtěli zkontrolovat řidiče, který je předjel s rozsvícenými dálkovými světly. Řidič ale nezastavil a i se dvěma spolujezdci začal ujíždět.

Brno (Aktualizováno: 15:29 17. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidič prchal po dálnici na Brno, kde už se k dopadení přidaly i další hlídky. „Řidič opakovaných výzev k zastavení nedbal a postavený zátaras v Plotní ulici objel. Jeho cesta skončila na parkovišti u obchodního domu v Tkalcovské ulici,“ uvedl mluví jihomoravské policie Pavel Šváb.

Na parkovišti řidič na chvíli zastavil. Když se ale policisté řidiče pokusili zpacifikovat, začal jim znovu ujíždět. Přitom se mu podařilo poškodit auto městské policie.

„Autohlídka městské policie proto najela k výjezdu z parkoviště a cestu zablokovala. Řidič i přesto pokračoval v jízdě,“ uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

„Policisté vozidlu prostřelili dvě pneumatiky, přesto stačil řidič ještě čelně narazit do vozidla dálniční policie,“ řekl mluvčí policie Šváb.

Jeden ze strážníků řidiče vytáhl z auta, a protože se muž i nadále bránil zadržení, strážník ho svým kolenem zafixoval u země.

Po kontrole řidiče policisté zjistili, že se jedná o již dříve potrestaného potížistu. Řidič byl letos potrestán za ohrožení pod vlivem návykové látky. Zákaz řízení už také jednou porušil a byl za to odsouzen.

„Devatenáctiletý muž byl ještě o víkendu obviněn ze zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Stíhán je vazebně, hrozí mu až šestiletý pobyt ve vězení,“ uzavírá Šváb.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme