Policie zatkla gang pašeráků zbraní

Celníci odhalili pětičlennou skupinu, která organizovala nelegální vývoz zbraní a munice z České republiky. Zboží bylo určeno pro několik zemí, které ale kvůli dalšímu vyšetřování policie nezveřejnila. Zásahová jednotka zatkla čtyři muže a jednu ženu minulý týden u obce Komořany v okrese Most.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zabavené předměty | Foto: Celní správa

Celníci pachatele sledovali skoro jeden rok. První zásilku zachytili letos v březnu na přechodu s Polskem v Chotěbuzi. "Ty zbraně se snažili vyvážet tak, že je deklarovali například jako hračky nebo dlaždice," říká mluvčí Generálního ředitelství cel Jiří Barták.

Za pomoci rentgenu však policisté v nákladním autě, které směřovalo přes Polsko dále na východ, našli místo dlaždic deset samopalů, 2500 nábojů a tři funkční ruční granáty.

Poslední akce proběhla 12. září. "Při následných prohlídkách v nebytových prostorách nalezli celníci ve spolupráci s policií 6 samopalů, jednu pistoli, tlumiče zvuků, zásobníky k samopalům a větší množství nábojů."

Pětice pachatelů je momentálně ve vazbě a v nejbližší době je čeká soud.

Markéta Kaclová, Marika Táborská, Štěpánka Čechová, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme