Policisté kontrolovali lodě. U každé třinácté odhalili závady

Policie se v Česku vůbec poprvé zaměřila na lodě na přehradách a dalších vodních plochách. Společně se Státní plavební správou zkontrolovala celkem 435 plavidel a rozdala pokuty za 30 tisíc korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rekreační lodě kotví v Pardubicích u restaurační lodi Otava

Rekreační lodě kotví v Pardubicích u restaurační lodi Otava | Foto: Honza Ptáček

Na přelomu června a července zkontrolovala policie 60 míst na řekách a vodních plochách po celé republice. Odhalila 33 závad na lodích a 50 přestupků, kterých se lidé dopustili.

„Neoznačení plavidla, počet posádky na lodích převyšoval ten povolený, nebyly plovací vesty, vůdci malých plavidel u sebe neměli potřebné doklady,“ přiblížil ředitel pořádkové policie Martin Hrinko. Kontroly podle něj odhalily problémy zejména na Labi a Vltavě.

Tři vůdci lodí pak byli pod vlivem alkoholu, jeden z nich nadýchal bezmála dvě promile. Hrozí jim stejný trest, jako by opilí řídili auto.

Po střetu vodního skútru s loďkou na přehradě Orlík včera zemřela osmnáctiletá dívka. Se skútrem havaroval 19letý mladík, který se zranil jen lehce. Případ teď vyšetřuje jihočeská policie.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme