Policisté na brněnské D1 kontrolovali kamiony

Policie začala řešit kritickou dopravní situaci na našich silnicích. Posílené policejní jednotky vyrazily na dálnici D1. Na 70. kilometru této páteřní spojnice se policisté zaměřili především na řidiče dálkové dopravy. Kamiony vážili, kontrolovali dálniční kupóny a stav tachografů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dálnice

Jen do konce září zemřelo na silnicích 107 lidí. Ve většině případů mají jejich životy na svědomí právě řidiči kamionů.

"No, lidi nepřemýšlejí za volantem; mám silný vůz, jedu, co to jde."

"Někteří jsou hodně agresivní, plná čára jim nic neříká," myslí si námi oslovení řidiči.

Obzvláště dálnice D1 se v posledních třech dnech stala doslova tragédií. To potvrdil i ministr dopravy Milan Šimonovský. "Přestupování zákona už skutečně přesahovalo naši trpělivost. Vláda uložila mně a ministru vnitra, že tyto kontroly budou denní, a já věřím, že ubude zbytečných tragédií, kterých je tato dálnice v poslední době svědkem."

Na 70. kilometru D1 se proto dnes dopravní policisté a příslušníci celní správy zaměřili na dodržování dopravních předpisů především u řidičů kamionové dopravy. Během třiceti minut odhalili dvě přetížené soupravy. U dalších sedmi řidičů zjistili překročení povolené doby jízdy bez povinné přestávky.

Marika Táborská, Petr Sirotek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme