Poslanci si vyšlápli na ‚polské drogy‘, rozšířili o ně seznam zakázaných látek

V seznamu návykových látek přibudou další nové syntetické drogy. Poslaneckou novelu dnes jednomyslně schválila zrychleně už v prvním čtení sněmovna. V příslušném zákonu přibude celkem 33 látek. Jde o reakci na prudký nárůst nabídky nových narkotik hlavně na severu Moravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drogy v Brně

Nově se na seznamu objeví například ketamin, který se mimo jiné užívá k léčbě depresí. Dále jde až na výjimky o látky na bázi přírodních canabinoidů.

„Nové syntetické drogy jsou obrovským zdravotním a společenským rizikem a napříč politickými kluby bez ohledu na politickou příslušnost bylo zjevné už z předběžných projednávání, že podpora bude,“ řekl Radiožurnálu autor normy Pavel Bém z ODS. Podle Béma nový seznam pomůže kontrolním orgánům nezákonný trh omezit a regulovat.

Na podobné vlně byl i poslanec za opoziční sociální demokracii. „Je dokázáno, že drogy tohoto typu se sem šíří a dochází k jejich zneužívání, takže je potřeba si v tom držet krok a zase si obohatit seznam zakázaných drog o ten seznam, který je obsahem tohoto zákona,“ řekl Bublan.

Věra Pfeifferová, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme