Předpověď počasí na čtvrtek 28. listopadu

Odpoledne čekejte zataženo a mrholení. Na horách ojediněle i polojasno. Teploty vystoupí na 6-10 stupňů, pozor na silnější vítr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou se obnovuje nad naše území příliv teplého vzduchu od jihozápadu.

Odpoledne bude zataženo, místy mrholení a mlhy. Na horách a ojediněle i jinde polojasno. Nejvyšší teploty 6 až 10 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 7 stupňů Celsia. Slabý jihovýchodní vítr 5-15 km/h, nad 600 metrů čerstvý 20-35 km/h.

Tlak bude slabě klesat.

Rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme