Předpověď počasí na úterý 7. prosince

Odpoledne čekejte na většině území zataženo a mlhavo, ojediněle mrholení. Na horách a na Moravě ale polojasno. Teploty vystoupí na 1-5 stupňů Celsia. Vítr bude vát slabý do 15 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mlha

mlha

Počasí u nás ovlivňuje tlaková výše nad střední Evropou, kolem které k nám proudí, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, teplý vzduch od západu.

Na většině území bude zataženo nízkou oblačností a mlhavo, ojediněle mrholení. Na horách a místy i jinde, zejména na Moravě, polojasno. Nejvyšší teploty 1 až 5 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 5 stupňů Celsia. Slabý proměnlivý vítr 5 až 15 km/h.

Tlak se měnit nebude a rozptylové podmínky budou převážně mírně nepříznivé.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních a večerních hodinách. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad naším územím bylo dnes naměřeno 285 Dobsonových jednotek, tedy - 6 procent, což je normální stav.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme