Přehled tisku: hledání miliard na stavbu dálnic, snížení DPH na nové byty nebo pohřby státníků

V českém tisku si v úterý přečtete, že se hledají miliardy na stavbu dálnic. Evropská unie totiž změní pravidla pro čerpání dotací a na budování silnic a železnic půjde méně peněz. Píšou to Hospodářské noviny. Praha chce podle deníku E15 navrhnout snížení DPH z nově pořízených bytů. Jejím návrhem zákona se bude muset zabývat sněmovna. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská unie změní pravidla pro čerpání dotací a na budování silniční a železniční sítě tak půjde méně peněz než dosud | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

E15

Praha chce navrhnout snížení DPH z nově pořízených bytů. Píše o tom úterní deník E15. Hlavní město je totiž krajem, a jeho vedení tak využije své možnosti předložit zákon, kterým se bude muset zabývat sněmovna. Součástí pražského návrhu má být hned několik daňových úlev, které by měly usnadnit lidem pořídit si vlastní bydlení.

Ceny bydlení v Česku po dlouhé době zlevní, vyplývá z bankovní analýzy. V Praze nedostupnost zůstává

Číst článek

Mf Dnes

Stavební spoření je znovu populární. To je téma pro Mf Dnes. Jde totiž o uzavřený sektor, který je tak téměř nezávislý na vývoji ekonomiky. Roční výnosy z něho můžou navíc se státní podporou dosáhnout téměř čtyř procent.

Lidové noviny

Česká pošta se připravuje na Vánoce. To je totiž nejrušnější období v roce, kdy se několikrát násobí množství zásilek. Primárně tak pošta musí najmout tisíce sezonních pracovníků, kterým nabídne i vyšší platy, píší Lidové noviny.

Hospodářské noviny

Hledají se miliardy na dálnice, tak zní titulek článku v Hospodářských novinách. Evropská unie totiž změní pravidla pro čerpání dotací a na budování silniční a železniční sítě tak půjde méně peněz než dosud. Ministerstvo dopravy hledá peníze jinde.

Francie drží státní smutek za exprezidenta Chiraca. Na pohřeb přijeli státníci z celého světa

Číst článek

Deník N

Na to, jak často Česko posílá své čelní představitele na pohřby státníků, se zaměřil Deník N. Ten si všímá toho, že mezi zeměmi střední Evropy většinou Česká republika posílá z pohledu hierarchie nižší ústavní činitele než ostatní. Projevilo se to například při pohřbu jihoafrického prezidenta a bojovníka proti apartheidu Nelsona Mandely, držitele Nobelovy ceny míru Šimona Perese z Izraele nebo prvního slovenského prezidenta Michala Kováče.

Regionální Deník

Do zametání a čištění chodníků v Olomouci se o prázdninách zapojili lidé bez domova, informuje o tom regionální Deník. V kraji jde o pilotní projekt, bezdomovci ale odvedli dobrou práci a je tak pravděpodobné, že akce bude pokračovat.

Právo

Čeští senioři jsou nedůvěřiví k využívání nových technologií a to, i když jim můžou pomoct zlepšit zdraví. Článek deníku Právo píše i o tom, že to je téměř propastný rozdíl mezi jejich vrstevníky ze západní Evropy.

Václav Vohlídal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme