Prezident Havel stráví Štědrý den v nemocnici

Prezidentovi Václavu Havlovi je sice už lépe, Vánoce ale přesto stráví ve střešovické Ústřední vojenské nemocnici. Oznámil to jeho ošetřující lékař Ilja Kotík. Václav Havel je už bez teplot a zápal plic, kvůli kterému byl v pondělí hospitalizován, pomalu ustupuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: hrad.cz

Dnes už mohl primář Ilja Kotík otevřeně říci, že prezidentův stav se mírně zlepšil a zápal plic zvolna ustupuje. Prezident nemá teploty a lékaři nemuseli měnit antibiotickou léčbu. Přesto se však konzilium usneslo, že Vánoce stráví hlava státu ve střešovické nemocnici. Podle mluvčího Ladislava Špačka je s tím Václav Havel smířen.

"Konzilium se rozhodlo, že ten stav na počátku byl natolik závažný svým rozsahem, zápal plic tam byl jednoznačně v celé pravé plícní polovině, takže jsme se dohodli, že pan prezident zůstane během vánočních svátků v nemocnici a ke konci těchto svátků se potom rozhodne, zda bude možné jeho propuštění do domácího ošetřování", uvedl primář Kotík.

Prezidentův mluvčí Ladislav Špaček dodal, že Václav Havel je s Vánoci v nemocnici smířen a prostřednictvím médií zdraví všechny občany. "Pan prezident mě požádal, abych jeho jménem pozdravoval občany České republiky, abych jim popřál jeho jménem pěkné Vánoce. Pan prezident je smířen s tím, že je bude trávit v nemocnici, ale nikterak se toho neobává, protože ví, že ten pobyt v nemocnici bude naprosto v pořádku a že ho stráví příjemně".

Eva Hůlková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme