Prezident Havel urovnává česko-arabské vztahy

Prezident republiky Václav Havel začal urovnávat vztahy s arabským světem, které narušily výroky premiéra Miloše Zemana. V dopise adresovaném egyptskému prezidentovi Husnímu Mubarakovi Havel ujistil, že česká zahraniční politika se ve vztahu k Blízkému východu nemění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Havel u počítače | Foto: hrad.cz

"Jakékoliv neuvážené, emotivní a zjednodušující výroky nezasvěcených v této nadmíru složité a citlivé situaci mohou vést jen k dalším nedorozumněním a napětí," citoval z dopisu prezidentův mluvčí Ladislav Špaček.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Špaček k obsahu dopisu

Václav Havel podle mluvčího Špačka v dopise zdůraznil, že naše zahraniční politika prosazuje obnovení mírového procesu, který je základem budoucího uspořádání mezi Izraelci a Palestinci.

Egypt kvůli Zemanovu srovnání Jásira Arafata s Adolfem Hitlerem požádal o odvolání návštěvy českého premiéra. Palestinské nevládní organizace a intelektuálové zase na protest proti sporným výrokům odřekli účast na diskuzi za kulatým stolem. Tu měla za 14 dní v Praze uspořádat Nadace Fórum 2000 a London School of Economics.

Helena Šulcová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme