Pylové zpravodajství

Dominantní alergeny: trávy, plísně, jitrocel, šťovík, merlíkovité, kopřivovité, začíná pelyněk

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

V uplynulém týdnu se v ovzduší objevovalo průměrné množství alergenů. Dominantním alergenem byl stále pyl trav, jehož koncentrace již ale klesá, vrcholí také sezóna vzdušných plísní. Hojný byl pyl kopřivy, místy se objevila ojedinělá zrna vysoce agresivního pelyňku. Pyl merlíkovitých, jitrocele a šťovíku se držel na stejné úrovni. Ostatní vzdušné alergeny nehrály významnější roli.

V dalším období již bude sezóna trav postupně doznívat a koncentrace tohoto pylového alergenu v ovzduší se začne pozvolna snižovat. Naopak bude pomalu přibývat pylu pelyňku, začátek hlavní sezóny očekáváme na přelomu července a srpna, vrchol sezóny potom kolem 10.-15. srpna. Opět přibude pylu merlíkovitých, hojná bude stále kopřiva. Ostatní alergeny se budou vyskytovat přibližně ve stejném množství. Spóry plísní, především Cladosporium a Alternaria, se budou stále objevovat v obrovském množství.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme