Radní České televize kritizují práci generálního ředitele Jiřího Balvína

Podle analýzy projektu, se kterým se Balvín o vedení veřejnoprávní televize před rokem ucházel, není v praxi stoprocentně naplňován ani jeden z původních slibů. Radní pověření zpracováním této studie vyčítají Balvínovi například schodkový rozpočet a oddalování skutečné restrukturalizace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Balvín | Foto: Česká televize

Generální ředitel veřejnoprávní televize Jiří Balvín považuje toto hodnocení za nefér. "Buď se tomu musím smát, samozřejmě, anebo musím říci no comment. Já jsem předložil projekt, který je projektem na šest let. Všechno v tom projektu je minimálně nastartováno. Tento projekt není k tomu, aby byl realizován za deset měsíců, ale aby byl realizován do šesti let, což je moje funkční období, uvedl pro Český rozhlas Balvín.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Balvín kritický k hodnocení rady

Spekulace o Balvínově odvolání se na jednání Rady ČT ve středu nepotvrdily. Bod, při kterém by návrh na odvolání šéfa televize mohl očekávat, totiž rada odložila na příští týden. Jde o materiál členů rady Petra Kučery s Milana Knížáka, o tom, jak Balvín plní svůj projekt. Autoři dospěli k názoru, že ho neplní a ČT "nesměřuje tím směrem, pro který se rada volbou Jiřího Balvína rozhodla".

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme