Rath začne studovat svůj vyšetřovací spis, doručí mu ho do ruzyňské věznice

Stíhaného poslance Davida Ratha zaměstná na několik příštích týdnů studium jeho vyšetřovacího spisu. Složku s důkazy o jeho korupčním jednání mu do ruzyňské vazební věznice doručí dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath ve sněmovně | Zdroj: ČTK

Bývalý středočeský hejtman je podezřelý z korupce. Spolu s dalšími deseti lidmi údajně ovlivnil šest veřejných zakázek za téměř půl miliardy korun. Sám se měl touto cestou obohatit až o 21 milionů, za což mu hrozí až 12 let vězení.

Po osmi měsících kriminalisté ukončili shromažďování důkazů. „Ze začátku vlastně v květnu zaznívalo ze státního zastupitelství, že někdy v září už to bude u soudu. Na tento typ přípravného řízení zákon stanoví lhůtu šest měsíců,“ podotýká k rychlosti vyšetřování Rathův obhájce Roman Jelínek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Obviněný poslanec Rath se začne seznamovat se spisem. Podrobnosti od reportéra Radiožurnálu Martina Drtiny

Davida Ratha už kvůli studiu spisu vězeňská služba převezla z Litoměřic do vazební věznice Ruzyně. A s obsáhlým vyšetřovacím materiálem se začínají seznamovat i další spoluobvinění.

Z deseti lidí, kteří jsou v kauze stíháni, ve vazbě zůstávají už jen David Rath, Petr Kott a Kateřina Pancová. Všem hrozí několikaleté tresty.

Další z obhájců Tomáš Sokol se ke kvalitě sesbíraných důkazů nechtěl dopředu vyjadřovat. „Až si prostuduji spis, teprve potom zjistím, jestli je kompletní nebo není,“ zdůrazňuje.

Advokáti se shodují, že bude úspěch, pokud soud nařídí hlavní líčení do Velikonoc.

Policisté zadrželi Davida Ratha loni 14. května se sedmi miliony v ruce, o dva dny později poslal soudce hejtmana do vazby. Rath kvůli kauze opustil ČSSD i krajský úřad, poslaneckého mandátu se ale nevzdal.

Martin Drtina, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme