Senát chce od ministra Ratha vysvětlení nucené správy VZP

Ministr zdravotnictví David Rath dnes bude vysvětlovat senátorům, proč uvalil na Všeobecnou zdravotní pojišťovnu nucenou správu. Zejména členové klubů ODS a Sdružení nezávislých kandidátů se domnívají, že kolem vyhlášení nucené správy nad VZP je řada otazníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiřina Musílková

Jak řekl Radiožurnálu předseda Senátu Přemysl Sobotka z ODS, neuspokojuje ho vysvětlení Ratha, že nucenou správu ukončí až odejde ředitelka Jiřina Musílková.

"Podle mého názoru a všechny věty k tomu směřují, šlo o paní ředitelku Musílkovou! V momentě, kdy jí pan ministr nabídl teplé místečko, pokud odstoupí a pak že skončí nucenou správu - tak to je s obrovským otazníkem. A já si myslím, že je to otazník pro všechny občany! Protože v této chvílí neřízení, se nám může odrazit ve stavu zdravotnictví na jaře a já mám trošku strach," řekl Sobotka Radiožurnálu.

Senátoři nejen z ODS, se domnívají, že před uvalením nucené správy na VZP nebyly vyčerpány všechny zákonné prostředky pro jiné řešení situace.

Milan Kopp, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme