Ski areály nabídnou lyžařům o víkendu ideální podmínky

Hory jsou připraveny na další lyžařský víkend. Rozjedou se další vleky, někde ještě za předsezónní ceny. Potěšeni budou i běžkaři, pro něž je připravena řada upravených tratí. Složitější situace je po sněhové nadílce z tohoto týdne na severovýchodní Moravě. V Beskydech vyzývá Horská služba k odložení plánů na hřebenové túry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžařský vlek | Foto: Jan Rosenauer

O tomto víkendu se otevře například středisko v Herlíkovicích u Vrchlabí. Otevření vleku čeká i Špindlerův Mlýn. "Od zítřka zahajujeme provoz nové lanové dráhy, čtyřsedačky na Hromovce. Zároveň pouštíme do provozu čtyřsedačku ve Svatém Petru," potvrzuje Jiří Beran ze Ski areálu Špindlerův Mlýn.

Podle Jiřího Karlíka z lyžařského areálu v Peci pod Sněžkou jsou podmínky na sjezdovkách vynikající: "Teplota jde dolů, takže budeme určitě zasněžovat. Na sjezdovkách, kde se zasněžuje, je nyní asi 60 centimetrů sněhu, což je dostatečná vrstva."

Další sjezdovky otevře i Ski areál v Deštném v Orlických horách. Na některých místech je tu kolem 50 centimetrů sněhu a upravují se i běžecké tratě.

"Podmínky se tento týden výrazně vylepšily, protože nám připadlo kolem 25 centimetrů vlhkého sněhu, který se dá perfektně upravit. Na víkend plánujeme spustit všechny vleky. Upraveny budou i běžecké trati," informoval Český rozhlas zaměstnanec tamního lyžařského areálu. Upravené stopy čekají na běžkaře i v Krkonoších.

Stále ještě za předsezónní ceny, tedy se slevou, se lyžuje v jihočeských šumavských zimních střediscích na Zadově a na Lipně.

Na sjezdovce Kobyla na Zadově mají 25 až 35 centimetrů sněhu. V provozu jsou tři vleky a vedle denního nabízí Zadov i noční lyžování. V okolí lyžařského areálu je také upraveno 28 kilometrů běžeckých tras, mimo jiné i na Horskou Kvildu.

Ski areál Lipno má na sjezdovkách přibližně 30 centimetrů převážně technického sněhu. O víkendu budou v provozu dětské vleky, lanovka a rovný vlek. Jezdit se bude na sjezdovkách Světluška 1 a 2. Pokračuje se v zasněžování Jezerní sjezdovky.

Dobré podmínky pro sjezdové lyžaře hlásí před víkendem také zimní střediska v Beskydech. Na sjezdovkách leží kolem 60 centimetrů sněhu, většina vleků bude v provozu. Horší podmínky mají běžkaři. Na hřebenové túry by se raději vydávat neměli.

"Na hřebeni je až sto centimetrů hlubokého sněhu, není to prošlapané, někde jsou polomy, takže zatím túry nedoporučujeme, dokud sníh nesedne. Bylo by dobré, kdyby ještě chvíli počkali a nebo vyráželi ve větších skupinách, hlavně ne sami," říká dispečer Horské služby Beskydy Karel Palička.

Ivan Mls, Marie Matúšů, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme