Nejsledovanější stanicí v uplynulém roce byla Česká televize. Na druhém místě skončila skupina Nova

Stanice České televize (ČT) loni v celodenním vysílání zůstaly mezi lidmi nad 15 let nejsledovanější a svůj podíl zvýšily nad 30 procent. Meziročně se zvýšil zhruba o 0,9 procentního bodu na 30,86 procenta. Druhé u této skupiny diváků zůstaly stanice skupiny Nova, podíl na sledovanosti ale klesl na 27,09 procenta. Třetí Prima si polepšila na 24,78 procenta.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká televize | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Výsledky vyplývají z měření sledovanosti ATO-Nielsen Admosphere zveřejněných na serveru Mediaguru.cz.

Podíl Novy u diváků nad 15 let se meziročně snížil o 1,57 procentního bodu, Primě vzrostl téměř o procentní bod. Skupina Barrandov zaznamenala v této skupině celodenní podíl 5,53 procenta, který byl proti roku 2019 nižší o 0,74 procentního bodu.

Teletext stále žije. Poprvé ho diváci objevili v roce 1988

Číst článek

Výsledek ČT podpořilo zvýšení sledovanosti stanice ČT1 a také spuštění nové stanice ČT3, která od konce března do prosince získala celodenní podíl 1,11 procenta, napsal server.

Zpravodajskému kanálu ČT24 sledovanost zvýšily informace o epidemii koronaviru a další mimořádné události loňského roku k růstu sledovanosti na 5,50 procenta, což je zatím nejlepší výsledek stanice od jejího vzniku.

Druhé umístění Novy

U Novy podle serveru přes celkový pokles dosáhly lepšího výsledku než v předcházejícím roce především stanice Nova Gold a Nova Action.

K růstu skupiny Prima přispěly hlavně tematické stanice Prima Max, Prima Krimi a Prima Love. Nová stanice CNN Prima News získala za dobu svého vysílání od května do prosince podíl 0,43 procenta.

Nova sice zůstala v dalších diváckých skupinách 15 až 54 let a 15 až 69 let nejsledovanější, i tady jí ale podíly klesly. Stejně tak Barrandovu. ČT naopak podíly vzrostly, Primě se u diváků 15 až 69 let zvýšil, ve druhé skupině stagnoval.

Hlavní vysílací čas

V hlavním vysílacím čase mezi 19.00 a 23.00 zůstala Nova nejsledovanější u všech diváckých skupin, podíly jí ale meziročně klesly. ČT u diváků nad 15 let zůstala na druhém místě a podíl na sledovanosti jí vzrostl. Zvýšil se také třetí Primě.

Fond kinematografie se kvůli epidemii obává propadů příjmů. Žádá více na pobídky i zahraniční štáby

Číst článek

Skupina Nova tak měla v hlavním vysílacím čase ve skupině nad 15 let podíl na sledovanosti 31,10 procenta, stanice ČT získaly 28,88 procenta a Prima 26,52 procenta.

V celodenním vysílání pokračovalo v růstovém trendu zastupitelství tematických stanic Atmedia, které si meziročně připsalo 0,4 procentního bodu a přiblížilo se k pětiprocentnímu podílu na sledovanosti. Televize Seznam loni zdvojnásobila podíl na 0,45 procenta.

V žebříčku deseti nejsledovanějších pořadů loňského roku obsadily osm příček pořady ČT. Nejvíce diváků zhlédlo premiéru štědrovečerní pohádky O vánoční hvězdě, 3,4 milionu lidí starších čtyř let znamenalo podíl na sledovanosti téměř 63 procent. Následovaly Tři oříšky pro Popelku s 2,6 milionu diváků a první trojici uzavřela televizní premiéra Hodinářova učně s 2,5 milionu diváků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme