Výbuch šlehačkovače způsobil ženě v Hradci Králové těžké zranění. Policie varuje před jeho používáním

Dvaapadesátiletou ženu z Hradce Králové těžce zranil těsně před Štědrým dnem výrobník šlehačky na bombičky, který vybuchl. Firma, která šlehačkovače dováží, už v loňském roce před tímto výrobkem varovala. Policie proto upozorňuje, aby lidé výrobek nepoužívali.

Hradec Králové Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šlehačkovač, který zranil ženu v Hradci Králové | Zdroj: Policie ČR

Nedávno zabil známou blogerku, teď zakázaný šlehačkovač zranil další ženu

Číst článek

„Žena si chtěla ve výrobníku na bombičky připravit šlehačku. Ten však explodoval, čímž došlo k odtržení víčka s bombičkou, které ji zasáhlo do hlavy a způsobilo těžké zranění,“ informuje na webu policie Královéhradeckého kraje mluvčí Iva Kormošová s tím, že po zveřejnění případu se začali ozývat další lidé, kterým také výrobník vybouchl. Nikdo další ale zraněn nebyl.

Policisté vyšetřují incident jako trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a v současné době čekají na výsledky znaleckých posudků. „Zjišťují například, zda došlo k výbuchu špatnou manipulací nebo únavou materiálu,“ dodává Kormošová.

Podle firmy, která výrobníky dováží, lidé doma mají asi šest tisíc nebezpečných šlehačkovačů. „Upozorňujeme tedy občany, kteří si zakoupili výrobník šlehačky, aby výrobek vrátili prodejci a v žádném případě ho nepoužívali,“ varuje Kormošová. (Popis výrobku si můžete přečíst zde.)

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme