Sněmovna v novém mediálním zákoně povolila prodloužení licence

Sněmovna schválila návrh nového mediálního zákona. Ten předpokládá, že provozovatelé televizních a rozhlasových stanic budou mít nárok na jedno prodloužení licence.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanci však na návrh sociálního demokrata Bohuslava Sobotky zapracovali do zákona ustanovení, že žadatel o prodloužení celoplošné televizní licence složí jako správní poplatek 200 miliónů korun. Nová norma, kterou nyní posoudí ještě Senát a prezident, by také měla umožnit větší propojování vlastníků médií. Majetkové spojení dvou celoplošných televizí či dvou takových rádií by ale mělo zůstat i nadále zakázáno.

Na televizní obrazovky by se mohla vrátit známá hvězdička. Provozovatelům televizního vysílání totiž sněmovnou schválený mediální zákon ukládá, aby předem upozorňovali na pořady nevhodně pro děti a mládež. Poslanci se ale nemohli rozhodnout, zda zakázat nebo povolit České televizi reklamu na alkohol. Ta nakonec zakázána nebyla. Kateřina Dostálová z ODS s tím ale nesouhlasí. Jak řekla Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu, Česká televize žijící z koncesionářských poplatků má ze zákona vzdělávat a vychovávat. Tudíž podle ní nemá reklama na obrazovkách ČT co dělat.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme